LABORATUVAR

 Petlerinizin tüm sağlık sorunları ile check-up uygulamaları Özgür Veteriner Kliniğinde modern ve tam donanımlı laboratuvarında araştırılıp sonuçlandırılmaktadır.

Günümüzde dahili hastalıkların teşhisinde bir takım laboratuvar testlerinin yapılması ve elde edilecek sonuçlar neticesinde en uygun tedavi prosedürünün belirlenmesi bir zorunluluk haline gelmiştir. Özgür  Veteriner kliniği dostlarınızın problemlerinin teşhis edilebilmesi için gerekli tüm kan ve idrar tahlillerini kendi bünyesindeki laboratuvarında gerçekleştirebilen az sayıdaki veteriner polikliniğinden biridir.

.

 Kliniğimiz laboratuvarında tüm kan biyokimyası analizleri, kan sayımı ve periferik yayma incelemeleri, kan gazları ve elektrolit tayinleri, pıhtılaşma süresi tayini, sedimentasyon tayinleri, antibiyogram, hormon tahlilleri, biyokimyasal ve mikroskobik idrar tahlilleri, gaita(dışkı) muayeneleri, serolojik testler, bakteriyolojik ve mikolojik(mantar) ekimler rutin olarak uygulanmakta ve hastalarımızın problemlerinin tanısı ve en uygun tedavi yönteminin tespiti için en önemli rehberimiz olmaktadır.

Tam kan sayımı, enfeksiyöz hastalıklar, anemi(kansızlık), pıhtılaşma probemleri ve kan hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın tanısı ve hastaların genel durumunun takibi için çok önemli bir testdir.


Kedi ve köpeklerin kan hücre büyüklükleri insanlardan farklı olduğundan bu testin insan laboratuvarlarında yapılması yanlış sonuçlar vermekte ve hatalı yorumlara neden olmaktadır. Kliniğimizde bu amaçla marka veteriner kullanım için üretilmiş otomatik kan sayım cihazı kullanılmaktadır.  

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret73187
Hava Durumu