CHECK UP

 Kliniğimiz, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak petinizin sağlıklı kalmasını sağlamayı amaçlar. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalıdır hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olur. İşte bu nedenle, hiç belirti ve şikayet olmasa da her hayvan belirli periyotlarla genel sağlık kontrolünden geçmesi gerekir. Bu periyotlar petinizin yaşına ve genel durumuna göre değişebilir.

Teknoloji ve bilgi patlamasının baş döndürücü hızla geliştiği bir çağda yaşıyoruz. Bu hızlı teknolojik gelişmelerin önemli bir bölümü teşhis alanında görülmektedir. Örneğin; basit bir kan tahlili ile petinizin taşıdığı riski tespit edebiliyoruz. Önemli olan, teknolojinin bize sunmuş olduğu bu güzelliklerden hastalık hali oluşmadan faydalanmaktır. Check-up erken teşhis için ilk ve önemli bir adımdır. Hastalık oluştuktan sonra yapılan tahliller check-up demek değildir. Çünkü geç kalınmış ve hastalık hali oluşmuştur.

Yapılacak check-up’la birçok hastalık taranabilir ve şüphe edilebilecek bulgularla karşılaşılabilir. Check-Up sayesinde karşımıza çıkabilecek bulguların saptanması ile bazı tedbirler alınaması sağlanabilir. Böylece, ileride oluşabilecek hastalıkların önüne geçilebildiği gibi, başlangıç aşamasındaki hastalıkların da ilerlemesi engellenebilir. 

Erken teşhisle bulaşıcı hastalıkların yayılması önlenir, tedavi masrafları büyük oranlarda azaltılır, kanser gibi ileri evrelerde tedavisi mümkün olmayan hastalıklar tedavi edilir .

Petinizi Kliniğe götürmek için hastalanmasını beklemeyin. Unutmayın ki bir çok hastalığın tedavisi ancak erken tanı ile mümkündür.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret72204
Hava Durumu