KUDUZ TİTRASYON TESTİ

Avrupa Birliği ülkelerine seyahat edeceklerin beraberinde götürecekleri pet hayvanlarında (Köpek, kedi gibi) Kuduz antikorlarının titre tayini (RFFIT ile) Avrupa Birliğinin tanımış olduğu Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsünce  yapılmaktadır ve verilen raporlar Avrupa Birliği ülkelerince kabul edilmektedir.

Kliniğimizde gerekli işlemlerin tümü;
   Kanın alınması ve hazırlanması,
   Eğer yoksa mikroçipinin takılması,
  İlgili evrakların hazırlanması ve yazışmalar uygun ve hızlı bir şekilde yapılarak laboratuvara gönderilmekte, yoğunluğa bağlı olarak 1 hafta ile 10 gün arasında değişen zamanlarda sizlere teslim edebilmekteyiz.

      1 Ekim 2004 tarihinden itibaren Avrupa topluluğu ülkelerine girecek tüm hayvanların kuduz aşılarının yapılmış olması, kuduz aşısı yapıldıktan en erken 1 ay sonra kuduz titrasyon testi yapılmış olması gerekmektedir. Ayrıca Kuduz Titre Testi  yaptırılacak laboratuar Avrupa komisyonu tarafından yetkilendirilmiş olmalıdır.  Kuduz titrasyon testi sonucu en az 0,5 IU/ml olmalıdır. Bu titre testi seyahatten en az 3 ay önce yaptırılmalıdır. Test sonuçları ve uygun form Tarım ve Köy işleri Bakanlığı  İl müdürlüğüne seyahatinizden 1 gün önce onaylatılmalıdır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret73758
Hava Durumu