RÖNTGEN

 Kliniğimizde en etkin görüntüleme tekniklerinden biri olan röntgenden sık sık faydalanmaktayız. Röntgen ile iskelet sistemi hastalıklarına, yabancı cisim olgularına ve bazı yumuşak doku hastalıklarına tanı koyabilmekteyiz. Ayrıca kontrast madde radyografisi ile sindirim sistemi, omurilik ve idrar kesesi hastalıklarında da hızlı teşhis ve etkin tedavi olanağı bulmaktayız.

Ultrason ise sık sık faydalandığımız görüntülü teşhis tekniklerinden bir diğeri. Ultrason teknolojisi sayesinde jinekolojik muayeneleri ağrısız ve yan etkisiz bir şekilde yapabilmekte, iç organ patolojileri ve diğer bazı yumuşak doku hasarlarını saptayabilmekteyiz.

Dostlarınızın kardiyolojik problemlerinin saptanmasında kullandığımız EKG (Elektrokardiyografi), grafik olarak kalbin elektriksel aktivitesini kaydeden dalga formudur. Elektrokardiyografi, kalbin kulakçık ve karıncıklarının kasılma ve gevşeme evrelerini, kalbin uyarılması ve uyaranın iletilmesi sırasında ortaya çıkan elektriki aktiviteyi milimetrik kağıt üzerine yazdırma temeline dayanan bir görüntüleme yöntemidir.Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret73758
Hava Durumu